فراخوان مقالات همایش ملی “علامه مصباح یزدی(ره) فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی” به همت گروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، منتشر شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه؛ دبیر علمی این همایش ضمن اعلام این خبر گفت: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به محوریت پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی و گروه فلسفه و با همکاری برخی مراکز علمی کشور جهت قدردانی و گسترش اندیشههای اجتماعی اسلامی حضرت آیت‌الله علامه محمدتقی مصباح یزدیرحمةالله علیه؛ در نظر دارد «همایش ملی علامه مصباح یزدی؛ فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی» را برگزار کند.
عضو هیأت علمی گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی افزود، بر این اساس از تمامی پژوهشگران و اندیشمندان گرامی صمیمانه خواهشمندیم که با مقالات ارزنده‌ی خویش، گامی در جهت برگزاری هر چه وزین‌تر و پربارتر همایش مذکور بردارند. مقالات برگزیده در مجموعه مقالات همایش و مجلات علمی پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ خواهند شد.
دبیر علمی همایش خاطر نشان کرد که این همایش دارای ۱۰ محور است که ذیل هر محور نیز تعدادی زیرمحور وجود دارند. محورهای همایش عبارتند از: فلسفه علوم انسانی و اجتماعی اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه جامعهشناسی اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه سیاست اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه اخلاق و عرفان اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه حقوق اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه اقتصاد اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه مدیریت اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه روانشناسی اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی؛ فلسفه تاریخ، تمدن و فرهنگ اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی.
مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان خرداد و اصل مقالات تا پایان شهریور سال ۱۴۰۰ است. تاریخ برگزاری همایش نیز در آبان سال ۱۴۰۰ همزمان با روز جهانی فلسفه است.