به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،‌ در آستانه نخستین سالگرد ارتحال علامه محمدتقی مصباح یزدی(ره) و به مناسبت روز جهانی فلسفه، همایش ملی “علامه مصباح یزدی(ره) فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی” توسط گروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی برگزار می‌شود.

در این محفل علمی که با همکاری و مشارکت برخی نهادهای علمی و فرهنگی کشور برگزار خواهد شد، حضرات آیات و حجج‌الاسلام علی‌اکبر رشاد، غلامرضا فیاضی، عبدالحسین خسروپناه و مجتبی مصباح یزدی ایراد سخنرانی خواهند داشت.

سخنرانی و میزگرد تخصصی «علوم اجتماعی اسلامی از منظر علامه مصباح یزدی» با حضور استاد علی مصباح یزدی، استاد حمید پارسانیا، استاد حسن بستان و تنی چند از ارائه دهندگان مقالات برگزیده، همچنین رونمایی از مجموعه مقالات مربوط به همایش، از دیگر بخش‌های این همایش علمی خواهد بود.

پیش از این همایش نیز، سه پیش نشست تخصصی از روز یکشنبه ۳۰ آبان تا روز سه‌شنبه ۲ آذرماه جاری با حضور اساتید و صاحبنظران به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

همایش ملی علامه مصباح یزدی فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی” به صورت حضوری و مجازی در تاریخ ۳ آذرماه جاری از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در محل تالار استاد موسویان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به نشانی: قم، بلوار پانزده خرداد، کوی شهید میثمی برگزار می‌شود.

لازم به یادآوری است پخش زنده این همایش ملی با ترافیک رایگان از طریق نشانی اینترنتی TV.iict.ac.ir در دسترس علاقمندان خواهد بود.

جهت حضور در این همایش اینجا کلیک کنید.